Helt underbart! Vi var till en sandstrand här i närheten. Kände att jag behövde koppla av lite och möta det underbara vattnet. Jag simmade med mina tre labradorer och vi hade det så där härligt som det ska vara en svensk sommarkväll: vindstilla, varmt, lungt blankt vatten och en gyllene sol.
Här på bilden står Ella och spanar ut över sjön. Labradorer älskar vatten och att bada, det gör deras matte också! :)
Här står jag ute i vattnet och försöker att fånga ett motiv. Det gäller att inte snubbla omkull för då är det nog adjö med den kamerautrustningen! Men det var så underbart där ute i vattnet.
Tusen Trädgårdar var även det en härlig upplevelse! Det kom så otroligt mycket folk att jag knappt trodde att det var sant! Jag har inte räknat hur många hundra som var här för det fanns inte en chans att jag skulle hinna det! Jag hade behövt dela mig i flera för nu försökte jag vara i trädgården, i galleriet, i fiket, inne och diska kaffekoppar, fylla på fika, bära ut rent porslin, sälja foton, ta emot gäster och mingla runt...allt samtidigt! De flesta som var här hann jag inte prata med och några kanske jag har pratat med två gånger...utan att känna igen dem, men så är det och så blir det såna här gånger.
När dagen var över var jag hes och så otroligt trött och så underbart lycklig!!
Det var så roligt att ni kom, allihopa!!!! :)